uk ru en

044 599 32 24   |   050 446 93 12   |   067 402 37 88   |   093 170 30 96

Завантажити каталог

Вітання ветеринарної громадськості Повернутися до списку

Ветеринарна громадськість тепло привітала БЕРЕЗОВСЬКОГО Андрія Володимировича, заслуженого працівника ветеринарної медицини України, доктора ветеринарних наук, професора, з 70-річчям.


А.В. Березовський народився 13 грудня 1945 року в селі Матюші Білоцерківського району Київської області. У 1959 році після закінчення місцевої семирічної школи, вступив до ветеринарного відділення Білоцерківського сільськогосподарського технікуму. У 1963 р. за розподілом працював в Одеській області, звідти був призваний на військову службу. Після демобілізації, з 1967 р., протягом дев'яти років працював ветеринарним лікарем Центральної дослідної станції штучного осіменіння сільськогосподарських тварин (м. Бровари). В цей же час, без відриву від виробництва, закінчив ветеринарний факультет Білоцерківського сільськогосподарського інституту, де згодом під керівництвом професора А.Ф. Бурденюка підготував кандидатську дисертацію. У 1976-1979 рр. — Заступник директора промислового свинокомплексу "Калитянський", Броварського району; 1979-1982 рр. — Директор радгоспу "Русанівський", Броварського району. Потім, майже 10 років очолював Броварське районне агропромислове об'єднання.

У 1991 р. наказом Міністра сільського господарства України Андрій Володимирович був призначений директором держпідприємства "Укрветпромснаб". Вже через рік під його керівництвом створюється спільне Німецько-українське підприємство "Бровафарма", перше в республіці виробництво по виготовленню хіміотерапевтичних засобів для ветеринарії. У 1998 р. його реорганізували в ТОВ "Науково-виробнича фірма "Бровафарма", а головою правління обрали А.В. Березовського. На цій посаді він беззмінно працює і до теперішнього часу. Андрій Володимирович приймав безпосередню участь в створенні, дослідженні та запуску в серійне виробництво понад 100 препаратів, на 34 з них отримано державні патенти.

А.В. Березовський успішно захистив кандидатську (1982 р.) і докторську дисертації (2003 р.), в 2006 р. йому присвоєно вчене звання професор.

В даний час професор А.В. Березовський є одним з основоположників наукового напрямку в галузі ветеринарної фармації та промислової технології виробництва хіміотерапевтичних ліків. При конструюванні засобів захисту тварин, на підставі клініко-експериментальних дослідів, ним теоретично обґрунтована розробка комбінованих і комплексних препаратів. Вивчено їх вплив на організм тварин, встановлена терапевтична ефективність і доведена економічна доцільність їх використання. Особливо значний внесок розробок ювіляра в паразитологію. На основі методу мас-спектрометричного моделювання і синергізму діючих інгредієнтів, ним вперше створені вітчизняні комплексні антипаразитарні препарати широкого спектру дії (Бронтел-плюс, Брованол-плюс, Броватріол, Гельмісан, Комбітрем, Офтальмо-гель, Рафензол, Риболік, Трематозол і Екто-сан), які застосовують при основних паразитозах продуктивних тварин і птахів. Андрій Володимирович зібрав велику кількість спостережень про розвиток резистентності у паразитичних організмів і бактерій. На їх підставі він розробив схеми ротації хіміотерапевтичних засобів і організував серійне виробництво рекомендованих препаратів.

А.В. Березовський приділяє багато уваги навчанню молодих фахівців. Для цього він успішно поєднує творчу роботу з викладанням. Понад 10 років Андрій Володимирович є професором ветеринарного факультету Сумського національного аграрного університету. Йому притаманний талант — створювати ідеї нових концепцій і для їх рішень — об'єднувати здібних фахівців. Під його керівництвом захищено 2 докторські та 10 кандидатських дисертацій. Крім цього, основи проведених дослідів зі створення та всебічної оцінки гами препаратів ТОВ "Бровафарма", вже стали важливими фрагментами 11 докторських і понад 20 кандидатських дисертацій. Він є членом редколегій двох наукових журналів і спеціалізованої вченої ради при Львівській ветеринарній академії.

Андрій Володимирович автор (співавтор) 7 підручників, 19 навчально-методичних посібників, 10 довідників та понад 50 методичних рекомендацій. Йому одному з перших присвоєно почесне звання "Заслужений працівник ветеринарної медицини України". Він також нагороджений п'ятьма медалями та Грамотою Кабінету Міністрів, в 2007 р. обраний почесним академіком Національної академії аграрних наук України, в 2011 р. — почесним професором Таджицького аграрного університету.

На адресу ювіляра надійшли численні побажання доброго здоров'я та подальших творчих успіхів. Редакційна колегія приєднується до цих теплим привітань.

 

Опубліковано:

- Щомісячний журнал «ВЕТЕРИНАРІЯ», №1, 2016.

- Російський паразитологічний журнал, №4, №4, 2015.

 

http://brovafarma.com.ua/media/clnews/1455609622470783483.pdf.